"Z naszych zaawansowanych rozmów wynika, że w III kw. dojdzie do finalizacji w Rumunii, a w Chorwacji jakichś dwóch mniejszych akwizycji dokonamy. Później, prawdopodobnie w IV kw., zrealizujemy coś ciekawego w Bośni" - powiedział Jeleński podczas wideokonferencji.

Dodał, że rozmowy są prowadzone przez specjalne zespoły dedykowane akwizycjom w różnych krajach.

"Na przykład nasz zespół w Turcji znalazł bardzo ciekawą spółkę z ciekawymi produktami. Jesteśmy po pierwszych rozmowach i zapewne będziemy z nimi dalej rozmawiać. Jest to jednak już dalsza przyszłość" - dodał Jeleński.

Asseco South Eastern Europe zajmuje się działalnością holdingową, polegającą przede wszystkim na zarządzaniu liniami biznesowymi, których działalność koncentruje się w aktualnie należących do Grupy ASEE spółkach z sektora IT z regionu Europy Południowo-Wschodniej i Turcji, a także na inwestowaniu w nowe spółki w tym regionie. ASEE S.A. prowadzi również działalność operacyjną w zakresie sprzedaży usług i oprogramowania wspierającego kanały komunikacji z klientami i procesy biznesowe (contact center), a także rozwiązań uwierzytelniających. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)