"W ramach prywatnej emisji akcji serii B pozyskaliśmy środki w kwocie ponad 2 mln zł, które stanowią rezerwę finansową naszej bieżącej działalności. Chcemy wydawać własne gry na PC, wśród których jako pierwsza ukaże się 'Dark Moonlight'. Planujemy również realizację nowych projektów o podobnej skali oraz kontynuację rozwijania segmentu związanego z portowaniem gier na konsole, ponieważ generuje on coraz większe zyski" - powiedział prezes Łukasz Bajno, cytowany w komunikacie.

Spółka planuje wejście na rynek NewConnct jeszcze w tym roku.

"Jednym z kamieni milowych w strategii którą przyjęliśmy jest dołączenie do grona spółek notowanych na rynku NewConnect, dlatego rozpoczynamy procedurę z tym związaną. Dokument informacyjny do GPW w Warszawie chcemy złożyć jeszcze w tym półroczu" - dodał Bajno.

Obecna kapitalizacja Black Rose Projects wynosi 27 mln zł. Debiut na ryku NewConnect ma zwiększyć ekspozycję firmy na nowe możliwości kapitałowe, które umożliwią jej realizację kolejnych pomysłów w znacznie szerszym niż obecnie zakresie.

"Obecnie koncentrujemy się na działaniach związanych z portowaniem gier, choć w dłuższej perspektywie chcemy stać się samodzielnym wydawcą większych tytułów na komputery stacjonarne, w tym realizować projekty dedykowane wirtualnej rzeczywistości" - podsumował prezes"

Black Rose Projects jest obecne w branży gier komputerowych od 2018 roku. Współpraca spółki z podmiotami zagranicznymi obejmuje około 20% projektów. Dotychczas zespół zrealizował ponad 100 portów na Nintendo Switch oraz kilkanaście na Xbox One.

(ISBnews)