Reklama

"W związku z realizacją celów wynikających ze strategii rozwoju Grupy Auto Partner oraz w związku z powzięciem w dniu dzisiejszym informacji o obustronnym podpisaniu umowy najmu powierzchni magazynowej z firmą MLP Poznań West II [...] podjął decyzję o utworzeniu w Poznaniu na terenie centrum magazynowego MLP Poznań West nowego centrum logistyczno-magazynowego o powierzchni: pomieszczenia magazynowe, serwisowe i techniczne - powierzchnia około 13 650 m2, pomieszczenia biurowe i socjalne - powierzchnia nie mniejsza niż 700 m2" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z treścią zawartej umowy, wydanie Auto Partner przedmiotu najmu przez wynajmującego nastąpi nie później niż 29 lipca 2022 roku. Szacuje się, że prace związane z uruchomieniem w/w centrum magazynowego zakończą się w II półroczu 2022 roku, podano także.

"Powyższe działania umożliwią dalszy wzrost przychodów Grupy Auto Partner realizowanych poprzez rosnącą skalę działania oraz poprzez dalszą poprawę warunków współpracy z odbiorcami i dostawcami części samochodowych" - podkreślono.

Grupa Auto Partner jest importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych. Współpracuje z dostawcami części zamiennych w obszarze tzw. rynku aftermarket, jak również dostawcami OEM z całego świata. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,67 mld zł w 2020 r.

(ISBnews)