Reklama

"Na podstawie zawartej umowy, kupujący nabędzie nieruchomości sprzedającego oraz inne składniki majątkowe obejmujące w szczególności prawo użytkowania wieczystego działek gruntu znajdujących się w Warszawie w rejonie ulic Domaniewskiej, Wołoskiej i Postępu, prawo własności budynków biurowych oraz budowli wzniesionym na tym gruncie. Łączna powierzchnia nieruchomości gruntowych, będących przedmiotem transakcji, wynosi 46 147 m2" - czytamy w komunikacie.

W sierpniu 2019 r Immofinanz podał, że podpisał umowę z Echo Investment dotyczącą sprzedaży czterech istniejących budynków oraz dostępnej działki. Wartość transakcji wynosiła 48,9 mln euro i dotyczyła przyszłej, zatwierdzonej powierzchni użytkowej.

Immofinanz opracował dla swojego kompleksu biurowego Empark z łącznie 117 000 m2 pod wynajem, nową, wielofunkcyjną koncepcję, mającą na celu zaspokojenie rosnącego popytu na nieruchomości mieszkaniowe na terenie Służewca Przemysłowego. W efekcie tego, spółka planowała skoncentrować się na zarządzaniu i dalszym usprawnianiu czterech budynków biurowych Emparku, które pozostaną w jego portfelu, a część przeznaczona na przyszłe mieszkania zostanie sprzedana polskiemu deweloperowi, Echo Investment, podano wtedy.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. W 2020 r. miała 1,21 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Grupa inwestycyjno-deweloperska Immofinanz AG jest spółką notowaną na głównym rynku warszawskiej giełdy od 2013 r. oraz na giełdzie w Wiedniu od 1996 roku.

(ISBnews)