"Zarząd PolTREG w porozumieniu z prowadzącym księgę popytu oraz współprowadzącym księgę popytu ustalił, że:

  • ostateczna cena akcji oferowanych, to jest nowych akcji, wynosi 75 zł za każdą akcję oferowaną;
  • ostateczna liczba akcji oferowanych (wyłącznie akcji nowych) wynosi 1 332 414 akcji;
  • inwestorom indywidualnym zaoferowanych zostanie 266 482 akcji (wyłącznie nowe akcje);
  • inwestorom instytucjonalnym zaoferowanych zostanie 1 065 932 akcji (wyłącznie nowe akcje)" - czytamy w komunikacie.
Reklama

Inwestorzy instytucjonalni będą zapisywać się na akcje oferowane od 27 do 29 października br. Przydział akcji oferowanych planowany jest na 2 listopada br. Debiut spółki PolTREG na GPW planowany jest na ok. 23 listopada br., wskazano także.

"Na spotkaniach z inwestorami instytucjonalnymi w ramach road-show, na których prezentowaliśmy spółkę i ofertę akcji, nasza strategia i perspektywy rozwoju zostały dobrze przyjęte przez inwestorów. Pozytywnie nastawieni do spółki są także inwestorzy indywidualni, którzy złożyli zapisy na pulę akcji przekraczającą liczbę akcji przeznaczonych dla tej grupy inwestorów w ofercie. Widzimy, że inwestorzy coraz lepiej rozumieją branżę biotechnologiczną i jej specyfikę oraz mają szeroki przegląd rynku, dlatego cieszy nas, że docenili potencjał naszej przełomowej terapii. Złożone przez inwestorów instytucjonalnych deklaracje nabycia akcji oferowanych oraz większy od założonego poziom zapisów w transzy inwestorów indywidualnych jest dla nas niezwykle silną motywacją do dalszej pracy na rzecz rozwoju spółki PolTREG" - powiedział prezes, współzałożyciel i akcjonariusz PolTREG Piotr Trzonkowski, cytowany w komunikacie.

Środki pozyskane z emisji nowych akcji, około 100 mln zł (brutto), zostaną przeznaczone na finansowanie kluczowych celów strategicznych PolTREG S.A., m.in. finansowanie badań klinicznych terapii komórkowych w leczeniu cukrzycy typu 1 i stwardnienia rozsianego oraz rozwój platformy Treg 2.0 (antygenowo specyficzne Tregi oraz CAR-TREGs, które spółka zamierza rozwijać wspólnie z AZTherapies, jednym ze światowych liderów w tym obszarze), a także na finansowanie budowy własnego centrum badawczo-rozwojowego i nowego laboratorium produkcyjnego przeznaczonego do komercyjnej produkcji preparatów TREGS w Gdańsku, przypomniano.

PolTREG jest światowym pionierem terapii komórkowych opartych na Tregach - najbardziej zaawansowanym w badaniach klinicznych. Twórcy PolTREG przeprowadzili pierwsze na świecie podanie preparatu TREG u człowieka.

(ISBnews)