"Listopad tego roku był najlepszy pod względem przychodów w całej naszej historii. Udało nam się przebić zeszłoroczny listopad, który był wyjątkowo dobry i przerósł oczekiwania rynku. Biorąc pod uwagę fakt, że listopad ubiegłego roku był pod ogromnym wpływem popytu wywołanego pandemią, wynik z listopada 2021 r. uważamy za wyjątkowo dobry i przekraczający nasze oczekiwania. Wynik ten dowodzi też, że zbliżamy się do jednego z tegorocznych celów, jakim jest realizacja naszej podniesionej prognozy na poziomie przychodów. Wszystkie nasze spółki pracują na wysokich obrotach, co przełoży się na nasz końcowy wynik finansowy" - powiedział członek zarządu oraz dyrektor ds. relacji inwestorskich i ryzyka Costas Tziamalis, cytowany w komunikacie.

Dodał, że produktami, które zanotowały najwyższe wzrosty sprzedaży w listopadzie 2021 r. były akcesoria, dyski SSD oraz smartfony.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)