Reklama

"Zarząd Unimot z siedzibą w Zawadzkiem informuje, że po analizie i weryfikacji wstępnych, szacunkowych danych finansowych spółek zależnych za IV kwartał 2021 r. oraz rozmów z biegłym rewidentem, powziął informację o istotnym wpływie szeregu transakcji tradingowych zawartych przez Tradea sp. z o.o. w ciągu kilku tygodni IV kwartału 2021 r., których termin rozliczenia przypada w przyszłości, na skonsolidowany wynik finansowy emitenta. Według najlepszej wiedzy emitenta na chwilę obecną, wpływ powyższego zdarzenia na skonsolidowany wynik finansowy emitenta będzie następujący: 1. Wpływ na skonsolidowaną EBITDA skorygowaną: ok. +21 mln zł w I kwartale 2022 r. 2. Wpływ na skonsolidowaną EBITDA księgową: ok. +21 mln zł w IV kwartale 2021 r. " - czytamy w komunikacie.

Ostateczny poziom EBITDA skorygowanej Tradea sp. z o.o. w I kwartale 2022 r. będzie zależał także od dalszej działalności prowadzonej przez tę spółkę w bieżącym roku, czyli zawieraniu kolejnych transakcji rozliczanych w bieżącym roku.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W 2020 r. spółka weszła na rynek fotowoltaiki z marką Avia Solar. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,82 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2020 r.

(ISBnews)