Reklama

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników emisji. Pomimo ogromnej konkurencji na rynku i skrajnie niekorzystnej sytuacji geopolitycznej, akcje Dark Point Games zostały nabyte po cenie maksymalnej. Cieszę się, że wizja oraz dotychczasowe doświadczenie kluczowych członków zespołu budzą zaufanie inwestorów. Najbliższe miesiące zapowiadają się bardzo pracowicie - jeszcze w drugim kwartale chcielibyśmy nie tylko wydać naszą grę 'Achilles: Legends Untold', ale również zadebiutować na rynku NewConnect" - skomentuje prezes Paweł Waszak.

Spółka pozyskała łącznie 2,2 mln zł przy maksymalnym poziomie ceny emisyjnej i kapitalizacji "pre-money" na poziomie blisko 65 mln zł, podano także.

"Obecnie zespół Dark Point Games kończy prace nad pierwszą grą - 'Achilles: Legends Untold', która już w II kwartale ma zadebiutować w Steam w wersji early access, równolegle prototypując kolejną grę o roboczym tytule - 'Project Brigntess'. 'Achilles', tytuł RPG z gatunku souls-like o przygodach mitycznego herosa, w minionym miesiącu był prezentowany graczom w ramach otwartych testów beta. Produkcja budzi zainteresowanie wśród branżowych mediów i w dalszym ciągu jest omawiana przez portale oraz redakcje z całego świata" - czytamy dalej.

Spółka w lutym osiągnęła status certyfikowanego dewelopera na konsole Microsoft Xbox oraz Sony PlayStation. Dzięki temu Dark Point Games może samodzielnie przygotować wersje konsolowe swojej debiutanckiej gry. Premiera produkcji planowana jest na okres po debiucie pełnej wersji tytułu na PC. Jednocześnie, twórcy "Achilles: Legends Untold" nawiązali partnerstwo technologiczne z firmą Intel, wymieniono także.

"Jesteśmy na ostatniej prostej przed debiutem early access 'Achilles: Legends Untold'. Pracujemy na bieżąco, szczególnie jeśli chodzi o wyszlifowanie tytułu od strony technicznej. Materiał pokazany w trakcie testów zawierał zaledwie kilka procent tego, co zaprezentujemy w najbliższych miesiącach - na znawców gatunku w trakcie wersji early access czeka 8-12 godzin rozrywki wysokiej jakości oraz tryb kooperacji w losowo generowanych lokacjach, natomiast dla mniej doświadczonych graczy nawet kilkadziesiąt godzin" - podsumował prezes.

Dark Point Games to toruńskie studio specjalizujące się w produkcji ambitnych gier z gatunku Action RPG.

(ISBnews)