"Jestem bardzo zadowolony z poziomu spłat pierwszego kwartału, a szczególnie z wyników ostatnich jego tygodni. Cały czas ciężko pracujemy nad usprawnianiem naszych procesów, inicjujemy nowe rozwiązania - czego efektem jest przekraczanie kolejnych operacyjnych poprzeczek. Na każdym z rynków działamy sprawnie, a osiągane wyniki i ich trendy umacniają mój przedsiębiorczy optymizmem. Oczywiście, analizujemy na bieżąco zachodzące zmiany w otoczeniu prawnym i makroekonomicznym, w tym rosnące stopy procentowe w Polsce. Spodziewamy się wzrostu kosztów finansowych ale liczymy, że pozytywny trend spłat się utrzyma i pozwoli nam dalej przekraczać plany spłat. Kruk jest już dziś międzynarodowym i liczącym się graczem w Europie, a ambicje mamy dużo większe. Dalsza transformacja cyfrowa i rozwój technologiczny pozwalają i pozwolą w przyszłości stawiać czoła kolejnym wyzwaniom i osiągać jeszcze lepsze wyniki" - skomentował prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Kruk zainwestował w I kwartale 2022 roku blisko 262 mln zł w portfele wierzytelności o łącznym nominale 2,2 mld zł. W tym samym okresie w 2021 roku Kruk zainwestował 159 mln zł w portfele wierzytelności o nominale 877 mln zł. Najwyższe inwestycje zostały dokonane na rynku rumuńskim, a ponadto Grupa Kruk zainwestowała we Włoszech, Polsce, Czechach i Hiszpanii.

Reklama

"Ten rok zaczął się aktywnie jeśli chodzi o podaż portfeli i prowadzimy nasze działania praktycznie na każdym z rynków. Uczestniczymy w przetargach wszystkich rodzajów wierzytelności, a tradycyjnie inwestujemy już przede wszystkim w wierzytelności detaliczne niezabezpieczone. Łącznie zainwestowaliśmy kwotę większą niż budżetowaliśmy na I kwartał. Szczególnie cieszą mnie inwestycje w Rumunii, które sięgnęły ponad 100 mln zł. Ubiegłoroczne rekordowe wyniki oraz początek obecnego roku motywują nas do dalszej intensywnej pracy" - dodał Krupa.

Pełne dane za I kwartał 2021 zostaną opublikowane 28 kwietnia 2022 r.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)