Przychody całkowite wyniosły szacunkowo 6,4 mln zł w I kw. 2022 r., tak jak przychody ze sprzedaży. Środki pieniężne na koniec okresu tj. 31 marca 2022 r., wyniosły 15,7 mln zł, podano.

"Na wzrost przychodów i zysku netto w analizowanym okresie wpływ miały m.in.:

Reklama

1) stabilna sprzedaż serii 'Ultimate Fishing Simulator' na PC i VR wraz z dodatkami DLC;

2) dalsze poszerzanie portfolia produkcyjno-wydawniczego o nowe gry, a co z tym związane, liczne premiery nowych gier - w okresie I kw. 2022 r. zostało wydanych 19 gier, głównie na konsole, w tym platformę Nintendo Switch;

3) stabilna monetyzacja gier mobilnych tj. 'Ultimate Fishing Simulator' oraz 'Professional Fishing';

4) wyprzedaże gier emitenta na platformie Steam oraz Nintendo;

5) stabilna sprzedaż gier 'Thief Simulator', 'House Flipper' oraz 'Cooking Simulator' na Nintendo Switch;

6) wzrost kosztów prowizji wypłacanych dla deweloperów, marketingu i wynagrodzeń oraz obciążeń publicznoprawnych związanych ze zmianami przepisów" - czytamy w komunikacie.

Prezentowane wielkości mają charakter jedynie szacunkowy, mogą ulec zmianie i różnić się od wartości, które zostaną opublikowane w raporcie okresowym za I kw. 2022 r. Prezentowane wartości zawierają jedynie dane jednostkowe, co oznacza, że nie zostały poddane konsolidacji.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od lipca 2019 r.

(ISBnews)