Przed godz. 9:30 kurs akcji spółki spadał o 6,85% do 136 zł, a PDA - rósł o 26% do 126 zł.

Creotech Instruments jest 420. spółką notowaną na głównym rynku oraz 3. debiutem na tym rynku w 2022 r.

Reklama

"Dziś, z satysfakcją pragnę przekazać, że przenieśliśmy notowania akcji naszej spółki z rynku NewConnect na główny parkiet GPW w Warszawie, osiągając tym samym jeden z głównych kamieni milowych, które wyznaczyliśmy sobie na ten rok. Mam nadzieję, że obecność na rynku regulowanym GPW dodatkowo wzmocni postrzeganie Creotech Instruments, a pozyskane w publicznej ofercie środki przyczynią się do dalszego, dynamicznego rozwoju naszej spółki. Satysfakcja jest tym większa, iż oferta naszej spółki realizowana była w wysoce niekorzystnych warunkach rynkowych, a pomimo tego udało się z sukcesem zainteresować nią inwestorów i pozyskać do spółki prawie 40 mln zł" - powiedział prezes Grzegorz Brona, cytowany w komunikacie.

"Creotech z jednej strony jest spółką typu value, bo już zarabiamy, a z drugiej strony jesteśmy spółką typu growth, ponieważ mamy dobre perspektywy rozwoju. Chyba właśnie taki mix jest tym czego poszukują inwestorzy w obecnych czasach" - dodał prezes.

Do obrotu na rynku regulowanym wprowadzonych zostało m.in. 396 558 akcji serii I, które były przedmiotem przeprowadzonej w czerwcu tego roku emisji nowych akcji. Cena emisyjna za jedną akcję wynosiła 100 zł. Redukcja zapisów w transzy dla inwestorów detalicznych wyniosła 40%.

Creotech Instruments jest największą polską firmą produkującą i dostarczającą na światowy rynek technologie kosmiczne oraz specjalistyczną elektronikę i aparaturę, m.in. na potrzeby komputerów kwantowych, kryptografii kwantowej czy laboratoriów fizyki kwantowej i wysokich energii. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w październiku 2021 r.

(ISBnews)