"Wartość zakontraktowanego portfela zamówień na rok 2022, wynikających z podpisanych na dzień 2 września 2022 r. kontraktów handlowych oraz umów o dotacje (backlog), wynosi 358 885 tys. zł i jest wyższy od backlogu opublikowanego we wrześniu ubiegłego roku na rok 2021 o 32%. Największy wpływ na wzrost backlogu pod względem wartościowym i udziałowym ma segment usług realizowanych w Polsce, który charakteryzuje się dynamiką 43% i wzrasta o 53 478 tys. zł względem poprzedniego roku" - czytamy w raporcie kwartalnym.

Kolejną największą dynamikę spółka obserwuje na poziomie backlogu segmentu bioinformatycznego, który jest wyższy o 56% r/r. Usługi realizowane w Chorwacji prezentują wzrost o 14% względem roku ubiegłego, podano także.

Akcje Selvity (wcześniej Selvita CRO S.A.) zadebiutowały w połowie października 2019 r. na rynku głównym GPW. Wcześniej sąd rejestrowy zatwierdził podział Selvity. Decyzja sądu oznaczała dla Selvita S.A. formalną finalizację procedury związanej z podziałem spółki na dwa niezależne podmioty - Selvita S.A. (wcześniej Selvita CRO S.A.) i Ryvu Therapeutics S.A. (wcześniej Selvita S.A.).

(ISBnews)