Reklama

"Konsekwentne zwiększanie zasięgu sieci stacji paliw Avia to nasz nadrzędny cel. Cieszę się, że latem, kiedy ruch na długich trasach jest wzmożony, uruchamiamy nowe obiekty i docieramy z naszą ofertą do coraz większego grona kierowców. Na koniec wakacji chcemy, aby pod marką Avia funkcjonowało 80 stacji" - powiedział dyrektor zarządzający siecią Avia w Polsce i na Ukrainie Robert Nowek, cytowany w komunikacie.

Każda z sześciu nowo otwieranych stacji jest dobrze wyposażona i dostosowana do obsługi większości typów pojazdów. Oferuje kierowcom kilka stanowisk tankowania z możliwością wyboru popularnych paliw, w tym paliwa premium Avia Diesel Gold.

Od początku sierpnia pod marką Avia, w ramach Grupy Unimot, będą działać 72 stacje paliw. Z końcem wakacji planowane jest otwarcie kolejnych ośmiu. Stacje zlokalizowane są głównie w średnich i małych miastach. Dostępne są także w największych aglomeracjach - w Krakowie, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu.

Marka Avia powstała w Szwajcarii w 1927 r., w wyniku połączenia sił kilku niezależnych importerów ropy naftowej. Obecnie stowarzyszenie Avia International zrzesza ponad 90 firm z 15 krajów Europy i zarządza siecią 3 200 stacji, tym samym zajmując siódmą pozycję pod względem liczby stacji paliw w Europie. Avia jest popularna w takich krajach, jak: Szwajcaria, Niemcy, Francja, Austria, Holandia czy Hiszpania. Pod marką Avia w Europie oferowane są także inne produkty, takie jak: oleje i smary, gaz ziemny, gaz płynny, olej opałowy i energia elektryczna.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W 2020 r. spółka weszła na rynek fotowoltaiki z marką Avia Solar. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,82 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2020 r.

(ISBnews)