Dziennik zwraca uwagę, że Asseco, które jest jednym z największych krajowych wykonawców w sektorze publicznym, w ostatnich tygodniach pozyskało kilka istotnych kontraktów o łącznej wartości blisko 190 mln zł.

Wskazano, że jeden z nich to umowa z Agencją Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) na budowę centralnego systemu obsługi beneficjenta (CSOB) wraz z wdrożeniem. Gazeta szacuje, że wartość kontraktu wynosi ponad 123 mln zł.

Dodaje, że Asseco ma też podpisać umowę z BGK na zakup usługi utrzymania, optymalnego rozwoju oraz transformacji systemu centralnego def2000. "Pierwotna wartość zlecenia wynosiła 45 mln zł, a zgodnie z nową umową ma to być blisko 95 mln zł" – pisze "PB".

Dziennik stwierdza, że Asseco przybyło pracy także w ZUS. "To za sprawą umowy pomostowej na utrzymanie i rozwój Platformy Usług Elektronicznych o wartości blisko 6 mln zł brutto" – zaznaczono.

Reklama

Według gazety kolejny kontrakt, który niebawem ma podpisać Asseco, to zlecenie o wartości blisko 10 mln zł na utrzymanie i rozwój systemu Las przez okres 24 miesięcy. "System Las to najważniejszy składnik Systemu Informatycznego Lasów Państwowych" – dodano. (PAP)

maja/ joz/