"Przeanalizowaliśmy rynek i oferty głównych graczy i zdaliśmy sobie sprawę, że możemy zaproponować coś więcej. Chcemy dać Ukraińcom w Polsce możliwość korzystania ze zwykłych usług i pokazać Europejczykom, że bankowość może być wygodna, szybka, a nawet zabawna. Mamy nadzieję, że nasz projekt stanie się kamieniem milowym w integracji europejskiej Ukrainy" - powiedział współzałożyciel monobanku i stereo Oleg Gorokhovsky, cytowany w komunikacie.

Jak wynika z zapowiedzi, klienci stereo będą mogli w kilka minut otworzyć konto w aplikacji i uzyskać dostęp do karty wirtualnej lub zamówić fizyczną. W aplikacji będzie można płacić za usługi, robić przelewy w Polsce, Ukrainie i na świecie na numer karty, znajomym z listy kontaktów lub na numer konta. Karty można dodać do Apple i Google Pay, a dla subskrybentów pakietu stereo+ dostępne będą usługi dodatkowe, wymieniono.

"Po uruchomieniu klienci będą mogli korzystać z kredytów. stereo pomoże Ukraińcom stworzyć historię kredytową i szybciej zaadaptować się w Polsce, otwierając rachunki bankowe z pełną europejską licencją bankową" - czytamy również w komunikacie.

Reklama

Aplikacja będzie dostępna w I kw. br., a pierwsi użytkownicy będą mogli wziąć udział w testach wersji beta.

Monobank to największy internetowy bank na Ukrainie. Ma ponad 6,5 mln aktywnych klientów. Został założony w 2017 roku przez menedżerów najwyższego szczebla PrivatBanku, największego klasycznego banku w Ukrainie.