Z ekspertami można porozmawiać od czwartku od godz. 8.00 w II Oddziale ZUS przy ul. Podskarbińskiej w Warszawie.

Pomoc z ZUS

Poszkodowani mogą korzystać z pomocy Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi o wszelkiego rodzaju ulgi m.in. odroczenia terminu płatności składek lub rozłożenia należności z tytułu nieopłaconych składek na raty.

Reklama

"Dotychczas wnioski o ulgi złożyło ponad 60 przedsiębiorców" – poinformował PAP rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Warunkiem udzielenia ulgi jest wystąpienie do ZUS z wnioskiem i dostarczenie dokumentów niezbędnych do oceny sytuacji finansowej. Formularze są w placówkach ZUS i na stronie www.zus.pl

"Przedsiębiorcy mogą skorzystać również z powołanych w oddziałach ZUS doradców. W razie potrzeby mogą pomóc w skompletowaniu i w wypełnieniu niezbędnych dokumentów" – powiedział Żebrowski.

Propozycja FARP

Zwrócił uwagę, że przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w związku z pożarem hali przy ul. Marywilskiej 44, mogą dodatkowo ubiegać się o jednorazowe, bezzwrotne wsparcie finansowe w wysokości 2 tys. zł z Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.

Urząd Pracy też pomoże

Pomoc zaoferował również Urząd Pracy m.st. Warszawy. Przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie części wynagrodzeń pracowników – do wysokości połowy wynagrodzenia minimalnego przez trzy miesiące" – przekazał Żebrowski.

Autor: Magdalena Gronek