Polska europejskim liderem zakupów w sieci, a mimo to e-sklepy z najgorszym wynikiem od 2016 roku

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
15 stycznia 2024, 07:25
E-sklep
Polska europejskim liderem zakupów w sieci, a mimo to e-sklepy z najgorszym wynikiem od 2016 roku/Shutterstock
Już niemal tyle samo e-sklepów zawiesza i wyrejestrowuje działalność, co ją zakłada. To najgorszy wynik od co najmniej 2016 r.

Pandemia przyspieszyła rozwój zakupów online w całej Europie, przy czym w Polsce wzrost sprzedaży wciąż jest dwucyfrowy. W 2023 r. zrobiliśmy w sieci zakupy za 132 mld zł, o 10 proc. większe niż rok wcześniej. W efekcie – jak wynika z danych CBRE – Polska wyprzedza prognozowany przed pandemią trend rozwoju zakupów internetowych o trzy lata, co plasuje nas w czołówce krajów europejskich.

Cały tekst przeczytasz w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej" i na eGDP.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Tematy: e-commerce
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj