Kim jest Danuta Holecka?

Danuta Holecka od wielu lat jest jedną z najważniejszych twarzy Telewizji Polskiej. Od 13 stycznia 2016 Danuta Holecka ponownie pełniła rolę prezenterki głównego wydania "Wiadomości". Od tamtej pory zaczęły pojawiać się liczne oskarżenia o stronniczy sposób prezentowania informacji, co wywołało dyskusje w mediach i społeczeństwie. Od 1 maja 2019 roku objęła funkcję szefowej "Wiadomości".

Holecka - ile zarabiała w TVP

Reklama

Holecka współpracowała z TVP na mocy dwóch umów. Jej działalność gospodarcza, D.D.H. Studio "V", ma kontrakt z TVP, zgodnie z którym otrzymywała 46 tys. zł netto miesięcznie za prowadzenie 10-11 wydań programu, a od początku bieżącego roku stawka wzrosła do 50 tys. zł.

Dodatkowo, posiada umowę etatową jako kierowniczka "Wiadomości", z wynagrodzeniem 20 tys. zł brutto miesięcznie.

Odprawa za odejście Holeckiej z TVP

W przyszłym roku Danuta Holecka skończy 56 lat, wchodząc tym samym w okres ochronny przed emeryturą, co uniemożliwia jej zwolnienie. Media donoszą jednak, że szefowa głównego programu informacyjnego wynegocjowała roczną odprawę, co oznacza otrzymywanie wynagrodzenia przez kolejny rok lub wypłatę 600 tys. zł jednorazowo.

ZOBACZ TEŻ: WYPŁATY EMERYTUR WSTRZYMANE PRZEZ ZUS

Pomimo kontrowersji, w maju 2018 roku została powołana na członka XI kadencji Komisji Etyki TVP S.A. W lipcu tego roku została też prowadzącą program "Minęła dwudziesta".

Kariera Danuty Holeckiej w TVP jest przykładem z jednej strony długotrwałej i owocnej współpracy, ale z drugiej stanowi temat dyskusji dotyczącej obiektywności i stronniczości w mediach publicznych. Jej rola w kształtowaniu informacji telewizyjnych w Polsce pozostanie zapewne przedmiotem zainteresowania zarówno widzów, jak i prokuratury.