W 2020 roku ze względu na pandemię i wynikającą z tego niepewność Electrolux wstrzymał rozbudowę swoich zakładów w Polsce. Firma wróciła jednak już do wcześniejszych planów i w tym roku chce zakończyć inwestycje o łącznej wartości 70 mln zł - podaje "Puls Biznesu".

Cytowany przez dziennik Krzysztof Kudelek, dyrektor generalny Electrolux Poland wymienia m.in. nową linię produkcyjną w fabryce zmywarek w Żarowie (koszt: 30 mln zł., ma być ukończona w maju) i nowy magazyn wyrobów gotowych (koszt: 20 mln zł.). Obecnie firma zatrudnia w Żarowie ok. 1 tys. pracowników, ale w przyszłym roku planuje zatrudnić kolejnych 250 osób.

Również w fabryce pralek w Oławie trwa budowa magazynu, na który firma planuje wydać łącznie ok. 20 ml zł. Oddanie go do użytku planowane jest na koniec 2021 roku. Planowane są też inwestycje w fabryce okapów w Zabrzu. Firma ma obecnie w Polsce pięć fabryk, dzięki czemu nasz kraj już w 2018 roku wyprzedził Włochy i jest obecnie największym zagłębiem produkcyjnym Electroluxa w Europie. Łącznie zatrudnia prawie 6 tys. pracowników - podaje "Puls Biznesu".

(PAP)