Ukraina powoła państwową rezerwę żywnościową. "Zapewnimy krajowi wystarczająco jedzenia"

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
10 marca 2022, 13:54
Powołamy państwową rezerwę żywnościową - poinformował premier Ukrainy Denys Szmyhal. Rezerwa powinna być wystarczająco duża, by wyżywić populację kraju i sił zbrojnych podczas rosyjskiej inwazji - sprecyzował.

"Państwo ze swojego budżetu wykupi zboża oraz inne produkty w ilościach odpowiadających rocznej konsumpcji. Zapewnimy krajowi wystarczająco jedzenia" - poinformował premier.

Ukraina jest jednym z ważniejszych producentów i eksporterów żywności na świecie - przypomina agencja Reutera. W opinii ekspertów ds. żywności rosyjska inwazja na Ukrainę może znacznie zmniejszyć zasiewy i zbiory w 2022 roku, co spowoduje braki w zaopatrzeniu w kraju i za granicą. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj