Warszawa, 26.06.2020 (ISBnews) - Rada nadzorcza mBanku odwołała Franka Bocka z funkcji wiceprezesa zarządu ds. rynków finansowych z dniem 31 grudnia 2020 r., podał bank.
"Negatywne skutki ekonomiczne spowodowane przez pandemię COVID19 wymagają w sektorze bankowym dostosowania strategii oraz podejmowania niestandardowych działań. Rozwiązanie umowy [...] z dniem 31 grudnia 2020 r. jest związane z reorganizacją obszaru rynków finansowych w ramach innych obszarów biznesowych banku, celem podniesienia efektywności struktury organizacyjnej i procesowej, a jej skutkiem będzie zmniejszenie o jedno liczby stanowisk w zarządzie banku. [...] Frank Bock będzie zaangażowany w reorganizację obszaru do końca bieżącego roku" - czytamy w komunikacie.
Powyższe stanowi wyłączną przyczynę rozwiązania umowy przez odwołanie Franka Bocka ze stanowiska wiceprezesa zarządu ds. rynków finansowych mBanku, zapewniono również.
mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 158,72 mld zł na koniec 2019 r. Jego większościowym akcjonariuszem (69,3%) jest niemiecki Commerzbank.
(ISBnews)