Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował 0,65 proc., do 35.120,08 pkt.

S&P 500 na koniec dnia wzrósł 0,81 proc., do 4.441,67 pkt.

Nasdaq Composite wzrósł o 1,19 proc. i zamknął sesję na poziomie 14.714,66 pkt.

W całym tygodniu indeks S&P 500 stracił 0,6 proc., Dow Jones jest na 1,1 proc. minusie, a Nasdaq stracił 0,8 proc.

„Wydaje się, że rynki mówią nam, że nie są zaniepokojone redukcją skupu aktywów zapowiadaną przez Fed, ale martwią się spowolnieniem globalnego ożywienia. Istnieje również obawa, że niektóre rządy, chcąc realizować strategię zerowego COVID-19, wyrządzają więcej szkody niż pożytku” - powiedział Michael Hewson, główny analityk rynku w CMC Markets UK.

„W kontekście słabej płynności, gdy inwestorzy są na wakacjach, można spodziewać się niewielkich korekt na rynku, który wycenia szczytowe wyniki spółek, wzrost wskaźnika ceny do zysków i podwyższone oczekiwania dotyczące wzrostu gospodarczego” – powiedział Richard Saperstein, dyrektor ds. inwestycji w Treasury Partners.

Oznaki spowolnienia globalnego ożywienia gospodarczego i wzrost przypadków wariantu Delta koronawirusa spowodowały, że amerykańskie spadły w tym tygodniu z rekordowego poziomu.

"W wielu miejscach zaczynamy dostrzegać ponowne pojawianie się wariantu Delta koronawirusa i myślę, że to wywołuje wiele obaw wśród inwestorów" - powiedziała Anneka Gupta, dyrektorka ds. badań w WisdomTree.

W piątek rosły spółki technologiczne. Microsoft, Cisco i Salesforce były w gronie najmocniej drożejących spółek z indeksu Dow.

Akcje Tesli zakończyły dzień na niewielkim plusie po prezentacji, w której zapowiedziano plany budowy robota humanoidalnego. Jednak w skali całego tygodnia spółka potaniała ponad 5 proc. z powodu obaw o spowolnienie w Chinach, które są jednym z największych rynków samochodów elektrycznych na świecie.

Notowania Deere spadały o 1,5 proc., mimo że zysk na akcję w drugim kwartale wyniósł 5,32 USD wobec oczekiwanych 4,57 USD.

Akcje producenta półprzewodników Applied Materials szły w dół o 1 proc., mimo że zysk na akcję w drugim kwartale wyniósł 1,90 USD wobec oczekiwanych 1,77 USD. Rosły akcje innego producenta półprzewodników, firmy Nvidia.

Foot Locker rósł o 8,5 proc. Zysk na akcję w drugim kwartale wyniósł 2,21 USD wobec oczekiwanych 1,01 USD.