Oferta obejmie wyłącznie część istniejących akcji należących do dotychczasowych akcjonariuszy spółki. Obecnie największymi akcjonariuszami spółki są: Przemysław Gacek, współzałożyciel i prezes Grupy Pracuj (posiada 54,71% udział w kapitale zakładowym i ogólnej liczbie głosów na WZ, w tym 51% pośrednio poprzez w pełni kontrolowaną spółkę Frascati Investments), fundusz wzrostowy TCV (poprzez swój wehikuł inwestycyjny), który zainwestował w spółkę w 2017 r. (26,66%) oraz Maciej Noga, współzałożyciel Grupy Pracuj i obecny przewodniczący rady nadzorczej spółki (10,22%), podano.

Reklama

Współzałożyciele spółki rozważają sprzedaż w ofercie mniejszościowych pakietów akcji. Po zakończeniu oferty Przemysław Gacek, bezpośrednio i pośrednio poprzez Frascati Investments, pozostanie większościowym akcjonariuszem spółki, podkreślono.

"Od ponad 20 lat pomagamy osobom poszukującym pracy w znalezieniu zatrudnienia odpowiadającego ich kwalifikacjom i potencjałowi, zaś przedsiębiorcom dostarczamy rozwiązania wspierające rekrutację, utrzymanie i rozwój pracowników. Dzięki innowacjom i dogłębnemu zrozumieniu rynku, serwisy Pracuj.pl oraz Robota.ua są dzisiaj najbardziej rozpoznawalnymi markami rekrutacyjnymi w Polsce i na Ukrainie. Skala naszego biznesu sprawia, że zdecydowaliśmy się na wprowadzenie Grupy Pracuj na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie" - powiedział Gacek, cytowany w komunikacie.

Zapowiedział jednocześnie, że wraz z zarządem planuje uczestniczyć w dalszym rozwoju Grupy Pracuj.

"Mamy ambitne plany, by wykorzystać budowane od dwóch dekad know-how i umiejętności do rozszerzania oferty produktowej i ekspansji Grupy Pracuj" - dodał.

Spółka zamierza ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie wszystkich swoich akcji do obrotu na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Citigroup Global Markets Europe AG, Dom Maklerski Banku Handlowego, Goldman Sachs Bank Europe SE oraz Trigon Dom Maklerski będą działać jako globalni współkoordynatorzy oraz współprowadzący księgę popytu, Numis Securities Limited jako współprowadzący księgę popytu, a mBank jako współmenedżer oferty. Trigon Dom Maklerski będzie również pełnić rolę firmy inwestycyjnej pośredniczącej w ofercie publicznej akcji, wymieniono.

Grupa Pracuj jest wiodącą platformą technologiczną w branży HR w Europie Środkowo-Wschodniej, działającą od ponad 20 lat w Polsce i od 15 lat na Ukrainie. W 2020 r. z serwisów grupy korzystało średnio 6,8 mln użytkowników miesięcznie, w tym 3,1 mln w Polsce i 3,7 mln na Ukrainie. Spółka zatrudnia ponad 800 osób. W 2020 r. łączne przychody wyniosły 299 mln zł, a skorygowana EBITDA 148 mln zł.

(ISBnews)