Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jacy specjaliści zarabiali najwięcej? Oto ranking wynagrodzeń z 2016 roku

20 lutego 2017, 06:30
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Najlepiej opłacane stanowisko wśród badanych to programista Java. Specjalista z tymi umiejętnościami zarabiał w 2016 r. przeciętnie 7 tys. zł brutto. Na kolejnych miejscach, znalazły się stanowiska pracy z sektora finansowego. Drugim pod względem wysokości płac, z wynagrodzeniem na przeciętnym poziomie nieco ponad 6,7 tys, zł był analityk biznesowy. Kolejna pozycja to analityk finansowy (mediana 5,4 tys. zł brutto). Najsłabiej opłacane stanowiska związane są z administracją. Na ostatnim miejscu znalazł się specjalista ds. kadr i płac. Przeciętne uposażenie kadrowca wynosiło niecałe 3,6 tys. zł, to o 3,4 tys. zł mniej od pensji programisty.
Najlepiej opłacane stanowisko wśród badanych to programista Java. Specjalista z tymi umiejętnościami zarabiał w 2016 r. przeciętnie 7 tys. zł brutto. Na kolejnych miejscach, znalazły się stanowiska pracy z sektora finansowego. Drugim pod względem wysokości płac, z wynagrodzeniem na przeciętnym poziomie nieco ponad 6,7 tys, zł był analityk biznesowy. Kolejna pozycja to analityk finansowy (mediana 5,4 tys. zł brutto). Najsłabiej opłacane stanowiska związane są z administracją. Na ostatnim miejscu znalazł się specjalista ds. kadr i płac. Przeciętne uposażenie kadrowca wynosiło niecałe 3,6 tys. zł, to o 3,4 tys. zł mniej od pensji programisty. / Media
Wynagrodzenia.pl opublikowały wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2016 r. Zobacz, jak kształtowały się pensje specjalistów w zależności od branży, wykształcenia, czy stażu pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • money.eu
  2017-02-25 06:36:30
  ten diagram NIE pokazuje wiele ;jest bardzo niekompletny.Rozumiem,z edotyczy tylko sily najemnej i nawet przy takim zalozeniu tez jest bez sensu.MNOSTWO ludzi w korporacjach zarabia po kikanascie a nawet duz ekilkadzieisat tysięcy meisiecznie.i nie mowie tu o zarządach i prezesach.Mnostwo ludzi w sektorze prywatnym zarabia o wiele więcej niż w tej tabeli.Mnostwo ludiz w handlu prywatnym i wytworczosci roznego typu zarabia wielokrotnie więcej.Te dane sa zafałszowane,poniewaz pokazuja TYLKO zarobki oficjalne.Prawie kazda budka na dobrym bazarze daje większe dochody a cala polska statystyka zbudowana jest na klmastwach.ludzie na bazarach zarabiają po duże kilka anwet kilkanaście tysięcy ,ale w PIT wstawiaj 1000-2000 zl i NIKT się nie dziwi,jak to możliwe.Skarbowka udaje ze wszystko gra;nikt nawet nei pyta JAK tomozliwe,ze ktoś podaje np. 1000 zl zarobku miesięcznie i wystarcza mu na utrzymanie,dojazdy,naprawy i rodzine.Mnostwo ludzi ma po 2 kasy fiskalne i do tej "oficjalnej" wstawia dane z sufitu.Byle co co jakiś czas,potem przenosząc to do deklaracji.Klientom wydaje się lipne paragony albo nie wydaje się ich wcale. Na wielkich targowiskach jak w Nadarzynie czy Wolce Kosowskiej czy w centrum Ptak nikt nawet o paragon czy rachunek generalnei nei pyta.Czasem bierze jeden raz na jakiś czas i potem trzyma go jako podkladke do kontroli pokazując,ze "handel nedza,zarobkow nei ma".jednocześnie tlukac nieprzytomne pieniądze.To temat rzeka i doskonale znam to wszystko od wewnątrz.
  0
 • Marek
  2017-02-20 16:06:22
  Programiści Ruby On Rails też niezgorzej zarabiają http://bestmaven.com/for-candidate/job-offers/?offerid=3
  1
Reklama

Zobacz więcej