Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wierzyciel też człowiek - fakty i mity na temat windykatorów

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
FAŁSZ. Wielu dłużników uważa, że jeśli będą unikać kontaktu z wierzycielem, ich zobowiązanie się przedawni i nie będą musieli go spłacać, co jest błędnym myśleniem. - Nawet przedawniony dług nie znika tak po prostu. W dodatku zobowiązania przedawniają się rzadko i w bardzo specyficznych okolicznościach. Od 2017 r. w Polsce dług przedawniać się będzie po 6 latach, ale nie oznacza to, że po tym okresie przestanie on istnieć. Właściciel tytułu prawnego do zadłużenia ma prawo w dalszym ciągu prowadzić windykację i domagać się spłaty. Warunki, w jakich następuje przedawnienie długu, zostały określone w Kodeksie Cywilnym – przekonuje Aneta Kamińska-Kocot z BEST S.A.
FAŁSZ. Wielu dłużników uważa, że jeśli będą unikać kontaktu z wierzycielem, ich zobowiązanie się przedawni i nie będą musieli go spłacać, co jest błędnym myśleniem. - Nawet przedawniony dług nie znika tak po prostu. W dodatku zobowiązania przedawniają się rzadko i w bardzo specyficznych okolicznościach. Od 2017 r. w Polsce dług przedawniać się będzie po 6 latach, ale nie oznacza to, że po tym okresie przestanie on istnieć. Właściciel tytułu prawnego do zadłużenia ma prawo w dalszym ciągu prowadzić windykację i domagać się spłaty. Warunki, w jakich następuje przedawnienie długu, zostały określone w Kodeksie Cywilnym – przekonuje Aneta Kamińska-Kocot z BEST S.A. / ShutterStock
Wokół kontaktu z firmą windykacyjną krąży wiele nieprawdziwych informacji. Specjaliści z BEST S.A. wyjaśniają wątpliwości i obalają mity.
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (6)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • margotw
  2017-05-25 20:48
  Oj to prawda. Bardzo ważne, by edukować, tak jak BEST, osoby posiadające zadłużenie, jakiekolwiek i gdziekolwiek. Na szczęście coraz więcej firm windykacyjnych stawia na jakość usług, działa zgodnie z prawem i co więcej, na korzyść można powiedzieć dłużnika. Gdyby nie takie "trucie" i tłumaczenie zasad i warunków możliwych do zaoferowania przez te akurat firmę pewnie nadal tkwiła bym w miejscu, w jakim byłam jeszcze rok temu. Dzisiaj zaczynam doceniać pieniądze, bardziej ostrożnie nimi obracam i spłacam to, co napożyczałam kilka lat temu na właściwie nie wiem sama co..... Mam teraz pracę, prawdziwą rodzinę i nawet parę groszy oszczędności. Jak już spłacę wszystko to jedziemy na wakacje :) Niedaleko, ale razem. Dzięki BEST.
  0
  zgłoś
 • Adamowicz
  2017-05-22 00:18
  Ale Marek właśnie bardzo dobrze piszesz, zobaczcie sami jeśli ktoś jest winny wam pieniądze i stara się wyjaśnić sam dzwoni próbuje się dogadać to inaczej podchodzicie do człowieka aniżeli do osoby, która Was unika pomimo tego, ze wie, że ma dług prawda? Dlaczego takei frimy jak BEST S.A. mają inaczej podchodzić do tematu? Kto uczciwie podchodzi może liczyć na lepsze warunki, kto unika kontaktu niestety, może mieć problem i musi liczyć się z tym, że będzie miał do spłaty dużo więcej.
  0
  zgłoś
 • majkelowa
  2017-05-20 21:27
  Co więcej, BEST wprowadza nie tylko wysokie standardy w dochodzeniu wierzytelności ale i dba o dobro dłużnik. Większość osób nabywa zobowiązania nie do końca z własnej winy. Powodem mogą być sytuacje losowe, problemy z płynnością itd. Oczywiście są i tacy, którzy zwyczajnie postanowili nie spłacać niczego i takie osoby wychodzą na tym najgorzej. BEST chce dotrzeć do tych osób także poprzez działania informacyjne,edukację itp. Najważniejsze, by dłużnik zrozumiał, że unikanie kontaktu, chowanie głowy w piasek do niczego dobrego nie prowadzi. Warto sie dogadać z firma windykacyjną i wreszcie móc wychodzić z ich pomocą na prostą.
  0
  zgłoś
 • Dembik
  2017-04-30 23:42
  Marek i masz 100% racji, akurat BEST S.A. wprowadza na rynek windykacji nowe standardy stara sie z każdym klientem, który ma wolę spłacić zobowiązanie dojść do porozumienia, ale dłużnik musi tego też chcieć.
  0
  zgłoś
 • Marek
  2017-04-18 10:05
  Najważniejsze, aby nie unikać spłacania długów. Sam, doszedłem z firmą "Best" do porozumienia i spłacam je w ratach, które nie obciążają zbytnio mojego budżetu.
  0
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej