"Inwestycje w najnowocześniejsze technologie, odnawialne źródła energii i transformację energetyczną są szczególnie ważne, zwłaszcza w tym trudnym czasie" - podkreślił Morawiecki we wpisie na Facebooku. Jak dodał, to przyszłość polskiej gospodarki i "jeden z fundamentów naszego planu Nowego Ładu".

"Wchodzimy w dobę 4. rewolucji cyfrowej, która korzysta z zielonej rewolucji, a nasz kraj w ciągu ostatnich lat stał się potęgą w produkcji baterii litowo-jonowych, niezbędnych w tej transformacji" - zauważył premier. "To przykład właściwego kierunku, w jakim zmierza Polska" - podkreślił.

W lutym kierownictwo PiS zaakceptowało program "Nowy Ład". Zgodnie z zapowiedzią premiera, program zawierający przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii, ma być zaprezentowany w najbliższym czasie. Mateusz Morawiecki mówił w drugiej połowie stycznia, że w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

W środę rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że program zostanie ogłoszony w najbliższych tygodniach. (PAP)

Reklama

autor: Rafał Białkowski