"5 lat temu startowaliśmy jako niewielki zespół i zbudowaliśmy fundament pod silną i profesjonalną instytucję rozwoju" - przekazała w piątek na Twitterze Grupa PFR.

W informacji na stronie internetowej PFR napisano, że "Grupa PFR to system instytucji rozwoju wspierających rozwój społeczny i gospodarczy Polski".

Reklama

Z nagrania zamieszczonego na stronie internetowej PFR można się dowiedzieć, że "PFR wystartował w 2016 r. jako mały zespół, którego misją było stworzenie podmiotu wspierającego rozwój społeczno-gospodarczy Polski". "Reforma instytucji rozwojowych, pozwoliła zbudować fundament pod silną, profesjonalną, europejską grupę instytucji rozwoju" - przekazano w nagraniu.

Jak dodano, "kluczowym obszarem działań PFR są inwestycje". "Działania inwestycyjne PFF obejmują sektor finansowy, przemysł, infrastrukturę i transformację energetyczną. Aktualnie to ok. 30 projektów. PFR zapewnia finansowanie kapitałowe dla projektów i przedsiębiorstw na każdym etapie rozwoju" - przekazano. Dodano, wartość tych projektów opiewa na 28 mld zł.

PFR podkreśliło, że w trakcie pandemii uruchomiło Tarczę Finansową PFR, która stanowiła pomoc dla polskich przedsiębiorstw. "Skala pomocy sprawiał, że PFR stał się marką mocno rozpoznawalną wśród przedsiębiorców" - podkreślono.