Na godz. 16.00 zaplanowane jest posiedzenie Sejmu, w trakcie którego przedstawiciele rządu mają udzielić informacji na temat sytuacji na granicy z Białorusią.

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że cała debata ma potrwać około 3 godzin a sytuacja na granicy z Białorusią będzie jedynym tematem. Terlecki dodał, że w Sejmie głos zabiorą m.in. premier, szef MSWiA i szef MON.

Reklama

W poniedziałek rano media obiegła informacja o dużej grupie migrantów, która planuje przekroczyć granicę Białorusi z Polską. Migranci znajdują się w okolicy przejścia granicznego w Kuźnicy. Z ostatnich informacji oraz materiałów wideo publikowanych m.in. przez MON wynika, że próbują siłowo wejść na terytorium Polski.

W BBN w poniedziałek po południu odbyła się zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę narada nt. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Wcześniej w poniedziałek pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego odbył się sztab kryzysowy, który omawiał obecną sytuację na polsko-białoruskiej granicy z udziałem m.in. wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego oraz szefów MSWiA, MSZ i MON.

We wtorek w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy ze sztabem kryzysowym na temat sytuacji na polsko-białoruskiej granicy z udziałem premiera, ministrów, szefów służb i najwyższych dowódców wojskowych.