Kolarski, który był gościem porannej rozmowy w RMF FM powiedział, że spotkanie rozpocznie się o godz. 11. Jak dodał, jest ono efektem rozmowy prezydenta z protestującymi rolnikami w Sejmie. Do takiego spotkania doszło w minioną środę. Andrzej Duda przybył wówczas do Sejmu, aby wysłuchać informacji wicepremiera, szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza na temat stanu bezpieczeństwa państwa.

"Dramatyczny protest rolniczy w Sejmie i prośby o to, żeby premier spotkał się z protestującymi; ten protest miał coraz bardziej dramatyczny charakter" - zauważył Kolarski.

"Prezydent kiedy był w Sejmie i wysłuchiwał wystąpienia ministra obrony, spotkał się również z protestującymi (rolnikami), okazał im szacunek i protest został przerwany. Prezydent też zaprosił protestujących do Pałacu; drzwi do Pałacu są zawsze otwarte dla tych, którzy potrzebują wsparcia i pomocy" - dodał Kolarski.

Minister zapewnił, że prezydent doskonale zna problemy rolników. "Szanuje polskich rolników, zaprosił ich, bo prosili o to, żeby przedstawić przyczyny tego dramatycznego protestu" - dodał Kolarski.

Reklama

W środę rolnicy ze Związku Rolniczego "Orka", którzy protestowali w Sejmie od 9 maja, opuścili budynek po rozmowie z Andrzejem Dudą. Jak poinformowali podczas konferencji prasowej, mają wziąć udział w spotkaniu z prezydentem.

9 maja grupa 11 rolników rozpoczęła protest w Sejmie, domagając się rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem o unijnym Zielonym Ładzie. Do Sejmu weszli na przepustki zgłoszone przez Konfederację i PiS. Tydzień temu rozpoczęli strajk głodowy. W sobotę dwóch protestujących musiało przerwać głodówkę. Jak powiedział w poniedziałek PAP Mariusz Borowiak ze Związku Rolniczego Orka, rolnicy, którzy trafili do szpitala, zostali nawodnieni i podano im lekarstwa.

autor: Rafał Białkowski