"Po piątkowej publikacji listy gmin, które z różnych powodów nie dopełniły formalności, więc nie mogły otrzymać sprzętu, do COAR (Centrum Obsługi Administracji Rządowej - PAP) wpłynęło mnóstwo umów, ale także poprawionych czy uzupełnionych dokumentów” – wskazał minister cyfryzacji Janusz Cieszyński, cytowany w informacji MC.

"Mamy też wzory umów użyczenia czy przekazania na własność laptopa, więc sprzęt może być już przekazywany rodzicom” – dodał.

Resort podał, że wyłoniono dostawców sprzętu w pozostałych 23 regionach, zamykając przetarg na dostawy laptopów dla czwartoklasistów w całej Polsce.

W sumie przekazanych zostanie 394 346 laptopów za kwotę ponad 1 mld 149 mln zł.

Reklama

"Laptop dla Ucznia” to kolejny element programu cyfryzacji Polski. Sprzęt będzie własnością rodziców uczniów, a jego przekazanie następuje na podstawie umowy zawartej przez gminę lub szkołę z rodzicem ucznia.

"Dostarczyliśmy już ponad 51 tysięcy laptopów do 1866 szkół” – poinformował w środę resort cyfryzacji.

Wzory umów użyczenia i przekazania sprzętu na własność są dostępne na stronie laptopdlaucznia.gov.pl. "Organy prowadzące szkoły mogą już zapraszać rodziców do podpisywania tych umów, a co za tym idzie – sprzęt może trafiać już bezpośrednio do czwartoklasistów” – zaznaczył Cieszyński.

Resort podnosi, że dostawy sprzętu na terenie całej Polski odbywają się każdego dnia. "Przekazanie laptopów odbywa się płynnie, biorąc pod uwagę fakt, że jest to przedsięwzięcie skomplikowane logistycznie. Dzięki temu, że większość gmin w ostatnich dniach dosłała już poprawnie wypełnione umowy, za co bardzo dziękujemy, możemy planować kolejne dostawy” – wskazał minister.

Pod adresem https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/rozstrzygnieto-wszystkie-przetargi-na-laptopy-dla-czwartoklasistow dostępna jest lista zawierającą wszystkie 73 regiony i modele laptopów, które zostały wybrane w każdym z nich. Sprzęt trafi do uczniów klas czwartych w całej Polsce najpóźniej 40 dni od podpisania umów. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl