Według powołującego się na źródła we Flamengo reportera, brazylijski klub wpierw oczekuje pokrycia przez Sousę odszkodowania wobec PZPN przedterminowe zerwanie kontraktu w wysokości 320 tys. euro. Ma to nastąpić we wtorek do końca dnia.

W poniedziałek przedstawiciele Flamengo poinformowali, że obecnie nie rozważają możliwości powrotu do negocjacji z trenerem Jorge'm Jesusem, którego chcieli sprowadzić z Benfiki Lizbona. We wtorek po południu portugalski klub ogłosił, że rozwiązał umowę z Jesusem.

Reklama

Według brazylijskich mediów Jorge Jesus był pierwszym kandydatem na stanowisko trenera Flamengo, ale przedłużające się rozmowy z nim skłoniły działaczy z Rio de Janeiro do zakontraktowania Paulo Sousy, z którym wysłannicy brazylijskiego klubu spotkali się przed Bożym Narodzeniem.

Prezentacja Sousy i jego sześcioosobowego sztabu, z którym pracował z reprezentacją Polski ma odbyć się na stadionie Flamengo 10 stycznia.

Media w Brazylii i Portugalii: Sousa zapłaci we wtorek odszkodowanie PZPN

Paulo Sousa zapłaci we wtorek do końca dnia odszkodowanie za przedterminowe zerwanie umowy z PZPN, podały we wtorek media w Brazylii oraz Portugalii. Kwota ta, która miałaby ułatwić Sousie rozpoczęcie pracy z klubem Flamengo z Rio de Janeiro, oscyluje ich zdaniem na poziomie 300 tys. euro.

Dziennikarz wydawanego w Rio de Janeiro dziennika “O Dia” Vene Casagrande podał we wtorek informację, że wraz z transferem środków przez Sousę na konto PZPN brazylijski klub byłby gotowy do ogłoszenia Portugalczyka nowym trenerem Flamengo.

“Od wczoraj Flamengo ma już gotowe ogłoszenie dotyczące zakontraktowania Sousy” - ujawnił brazylijski dziennikarz wskazując, że trener miałby zwrócić PZPN 320 tys. euro.

Informację o możliwym pokryciu przez Sousę odszkodowania za przedterminowe rozwiązanie umowy z PZPN potwierdziły również portugalskie telewizje RTP i SIC. Twierdzą one, że środki, jakie zobowiązał się oddać polskiej federacji piłkarskiej selekcjoner, opiewają na kwotę 300 tys. euro.

PAP nie udało się we wtorek skontaktować z Hugo Cajudą agentem Paulo Sousy.

W poniedziałek menedżer selekcjonera Polski powiedział PAP, że kwestia przyszłości Sousy powinna zostać rozwiązana do wtorkowego popołudnia. Utrzymywał, że Portugalczyk wciąż nie podpisał jeszcze kontraktu z Flamengo.