Warszawa, 31.08.2020 (ISBnews) - Panattoni wybuduje w Kaliszu obiekt produkcyjny o powierzchni 40 tys. m2 dla niemieckiego producenta rozwiązań technicznych stosowanych w projektach przemysłowych, którego nazwy nie ujawniono, podał deweloper. Inwestycja o charakterze BTS będzie gotowa w III kw. 2021 r.
"Panattoni w najbliższym czasie rozpocznie budowę obiektu produkcyjnego dla niemieckiego przedsiębiorstwa, które będzie jej długoterminowym najemcą. Powierzchnia planowanej fabryki to 40 tys. m2, z czego aż 36,5 tys. m2 zajmie produkcja, na część biurowo-socjalną przeznaczono 3,5 tys. m2. Inwestycja ma na celu dwukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych firmy na terenie Polski i wykorzystanie potencjału dotychczasowej technologii i wyposażenia" - czytamy w komunikacie.
"Dzięki niej najemca obiektu zwiększy swoją moc produkcyjną w Polsce oraz podwoi miejsca pracy, zatrudniając docelowo ok. 650 pracowników" - dodano.
Nowa fabryka powstanie w Kaliszu, w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej miasta, przy ul. Inwestorskiej, podano także.
Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie.
(ISBnews)