Departament Sprawiedliwości USA podjął decyzję o tymczasowym zamknięciu owianego złą sławą Metropolitan Detention Center na Brooklynie w Nowym Jorku z powodu szeregu niedociągnięć dotyczących personelu i ogólnego bezpieczeństwa. Osoby, które są zatrzymane w tej placówce (233 osoby) zostaną przeniesione. Po śmierci Jeffreya Epsteina nowojorska placówka stała się obiektem wielu badań. Wśród ostatnich więźniów znaleźli się m.in. domniemana handlarka dzieci Ghislaine Maxwell, muzyk R. Kelly i były prawnik Trumpa Michael Cohen.

Nawet jeśli to konkretne więzienie jest raczej małe, USA nadal jest liderem na świecie, jeśli chodzi o populację więzienną na 100 tys. mieszkańców, jak pokazuje wykres portalu Statista.

Według danych Institute for Crime & Justice Policy Research na Uniwersytecie Londyńskim, 639 na 100 tys. mieszkańców USA spędza obecnie czas za kratkami. Salwador i Panama to dwa inne kraje kontynentu amerykańskiego, które znalazły się w pierwszej dziesiątce odpowiednio na miejscach drugim i dziewiątym. Terytoria zamorskie Wielkiej Brytanii są również reprezentowane przez dwa kraje: Wyspy Dziewicze i Grenadę. Ten ostatni kraj zamyka listę dziesięciu krajów o najwyższym wskaźniku populacji więziennej z wartością 413 więźniów na 100 tys. mieszkańców.

ikona lupy />
statista.com
Reklama