Muraszko w wywiadzie telewizyjnym wskazał, że szczepienia pomogą opanować obecną pandemię, choć wirus nadal będzie krążył. "Planujemy objęcie szczepieniami 60 proc. dorosłych obywateli" - wyjaśnił minister. Zapewnił, że możliwości produkcji preparatów w Rosji pozwalają na taką skalę szczepień.

Z kolei Aleksandr Gincburg, szef ośrodka im. Nikołaja Gamalei, który opracował rosyjską szczepionkę Sputnik V powiedział, że liczy na objęcie szczepieniami 70-80 proc. ludności Rosji przed jesienią 2021 roku. Do tego czasu epidemia w Rosji znajdzie się pod kontrolą - ocenił naukowiec.

Na wiosnę 2021 prognozuje koniec epidemii naczelna lekarz sanitarna Rosji Anna Popowa. Jej zdaniem pandemia może zakończyć się nawet wcześniej, jednak zależy to od zachowania obywateli.

W Rosji liczba osób zmarłych na Covid-19 przekroczyła w sobotę 50 tysięcy. Koronawirus w ciągu ostatniej doby spowodował śmierć 585 osób i tym samym, liczba zgonów od początku epidemii wzrosła do 50 347.

Zakażenie wykryto od piątku u kolejnych 28 209 osób. Ogólna liczba przypadków koronawirusa w Rosji wzrosła do 2,819 mln.