Rekordowy przyrost zakażeń i zgonów na Covid-19 w Rosji

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
24 grudnia 2020, 10:41
W Rosji w ciągu minionej doby na Covid-19 zmarło 635 osób, najwięcej od początku epidemii koronawirusa - poinformował w czwartek sztab rządowy. Również liczba zakażeń wzrosła do nienotowanego wcześniej poziomu: wykryto 29 935 nowych przypadków.

Najwięcej infekcji wciąż przypada na Moskwę, gdzie od środy zachorowały 8203 osoby, co również jest najwyższym wskaźnikiem od początku epidemii.

W Petersburgu wykryto 3756 nowych zakażeń, w obwodzie moskiewskim - 1538.

Ogólna liczba infekcji koronawirusowych w Rosji od początku epidemii zbliża się do 3 mln - wynosi teraz 2 963 688.

Za wyleczone uznano już 2 370 857 osób. Liczba zgonów sięgnęła 53 096 od początku epidemii.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj