Kanclerz Niemiec ogłosił również udzielenie Ukrainie nowej pomocy finansowej w wysokości 150 mln euro.

Scholz: oczekuję od Rosji jasnych kroków w kierunku deeskalacji

Oczekuję od Rosji jasnych kroków w kierunku deeskalacji konfliktu z Ukrainą - powiedział w poniedziałek podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Wołodomyrem Zełenskim kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Reklama

Kanclerz Niemiec dodał, że na spotkaniu z Putinem (we wtorek) ostrzeże rosyjskiego prezydenta przed poważnymi sankcjami ekonomicznymi, które zostaną nałożone na Rosję w przypadku jakiejkolwiek inwazji.

Scholz zapewnił, że jest gotowy na poważną dyskusję z Rosją na temat bezpieczeństwa w Europie.

Zełenski: niektórzy liderzy sugerują, że nie powinniśmy tyle mówić o chęci wstąpienia do NATO

Niektórzy liderzy sugerują, że nie powinniśmy tyle mówić o chęci wstąpienia do NATO, ale ta decyzja należy do Ukrainy - powiedział w poniedziałek podczas wspólnej konferencji prasowej z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem prezydent Ukrainy Wołodomyr Zełenski.

Prezydent Ukrainy podkreślił, że jego kraj nadal będzie ubiegać się o członkostwo w NATO.

Zełenski: nie ewakuuję swojej rodziny z Kijowa

Nie ewakuuję swojej rodziny z Kijowa - powiedział w poniedziałek podczas wspólnej konferencji prasowej z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zełenski poddał również w wątpliwość patriotyzm podmiotów, które zdecydowały się na przeniesienie swoich biur do Warszawy czy położonego na zachodzie Ukrainy Lwowa.