Nagrania i zdjęcia ukazujące atak na kijowską wieżę telewizyjną przekazały również kanały informacyjne w mediach społecznościowych, np. kanał Nexta na swoim Twitterze: (https://twitter.com/nexta_tv/status/1498677589703020552).

Jak relacjonuje korespondentka PAP w Kijowie, miasto znajduje się cały czas pod ostrzałem rosyjskim. Gdy ataki sił rosyjskich się intensyfikują, ludność cywilna jest alarmowana i wzywana do zejścia do schronów.

Reklama

W mieście odbierany jest sygnał ukraińskiego radia.

Ukraiński rząd: 5 ofiar śmiertelnych i 5 rannych w rosyjskim ataku na kijowską wieże telewizyjną

5 osób zginęło, a 5 odniosło rany we wtorkowym ostrzale wieży telewizyjnej w stolicy Ukrainy Kijowie przez siły rosyjskie - przekazała państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych Ukrainy. Agencja Unian dodaje, że ofiary to cywile, którzy znajdowali się w pobliżu obiektu.

W rosyjskim ataku na wieżę telewizyjną w Kijowie ucierpiała dyspozytornia obiektu; przez pewien czas kanały telewizyjne nie będę nadawane - przekazało ukraińskie ministerstwo spraw wewnętrznych, cytowane przez agencję Interfax-Ukraina.

Zaznaczono, że emisja niektórych kanałów zostanie niedługo wznowiona przy pomocy zapasowych nadajników.

Naprawa wieży i wznowienie jej pracy potrwa do dwóch godzin - przekazał na Twitterze kanał Euromaidan PR (https://twitter.com/EuromaidanPR/status/1498687928205291527). Dodano, że obiekt stał się celem ataku rakietowego Rosjan.

W Kijowie obecnie nie działa telewizja naziemna - potwierdza również obecna w Kijowie korespondentka PAP.

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow i Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) ostrzegały wcześniej we wtorek o rychłym rozpoczęciu przez Rosjan szerokiej akcji dezinformacyjnej, której elementem będzie szerzenie fałszywych pogłosek o kapitulacji władz ukraińskich. Reznikow dodał, że pierwszym elementem tej kampanii będzie wywołanie masowych problemów z komunikacją na Ukrainie.