Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała w piątek, że strona unijna chce tego dnia opublikować kontrakt na dostawy szczepionek przeciw Covid-19, podpisany z koncernem farmaceutycznym AstraZeneca.
"Chcemy go dziś opublikować, prowadzimy rozmowy z firmą, które części (kontraktu) powinny zostać zamazane ze względu na poufność" - powiedziała szefowa KE w piątek na antenie publicznego niemieckiego radia Deutschlandfunk.
KE toczy spór z brytyjsko-szwedzka firmą, po tym jak tydzień temu ogłosiła ona ograniczenia w dostawach swojego preparatu. Komisja uważa, że jest to złamanie zobowiązań zawartych w kontrakcie, AstraZeneca uznaje, że nie.
Również w piątek Europejska Agencja Leków (EMA) ma ogłosić decyzję co do ewentualnego dopuszczenia szczepionki produkowanej przez AstraZeneca na unijny rynek.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zobacz
||
