Wcześniej w poniedziałek nominację na wiceprezydenta otrzymał sprawujący ten urząd Mike Pence. W partyjnych prawyborach para Trump-Pence de facto nie miała konkurencji.

Z uwagi na epidemię koronawirusa konwencja Republikanów odbywa się w znacznym stopniu online. Na jej pierwszy dzień do Charlotte w Karolinie Północnej przyjechało kilkuset delegatów, część łączyła się ze zgromadzonymi online.

Prezydent Trump jest w drodze do Karoliny Północnej. Oczekuje się, że w Charlotte wygłosi krótkie przemówienie.

Od wtorku do czwartku konwencja odbywać się będzie głównie w Waszyngtonie.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 3 listopada. Ubiegający się o reelekcję Trump zmierzy się w nich z kandydatem Partii Demokratycznej Joe Bidenem.

Trump: to najważniejsze wybory w historii naszego kraju

To najważniejsze wybory w historii naszego kraju - oświadczył w poniedziałek na konwencji Partii Republikańskiej w Charlotte prezydent USA Donald Trump. Ostrzegł przy tym przed możliwymi oszustwami przy masowym głosowaniu korespondencyjnym.Wcześniej w poniedziałek delegaci Partii Republikańskiej wybrali Trumpa na jej kandydata w listopadowych wyborach prezydenckich. Prezydent zapewnił sobie wystarczającą liczbę głosów po zakomunikowaniu przez przedstawiciela Nowego Jorku jak zagłosowali delegaci z tego stanu."Cztery kolejne lata" - takim okrzykiem powitali prezydenta delegaci zgromadzeni w hali w Charlotte.W swoim wystąpieniu prezydent ostrzegł przed wyborczymi oszustwami, które - jego zdaniem - mogą mieć miejsce przy masowym oddawaniu głosów drogą pocztową."To są najważniejsze wybory w historii naszego kraju" - ocenił.Przemówienie Trumpa planowane jest także na czwartek, na zakończenie partyjnej konwencji. Przywódca USA ma w nim z Białego Domu oficjalnie przyjąć partyjną nominację.