Na razie jednak nie ustalono jeszcze daty tego forum - powiedział rozmówca agencji.

W poniedziałek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg potępił rosyjskie ataki rakietowe na cele cywilne na Ukrainie.

"NATO będzie nadal wspierać odważnych Ukraińców w walce z agresją Kremla tak długo, jak to będzie potrzebne" - napisał Stoltenberg na Twitterze.

Od poniedziałku siły rosyjskie przypuszczają zmasowane ataki rakietowe na ukraińskie miasta. Pociski uderzyły m.in. w centrum Kijowa, w Zaporoże, w obwody lwowski i winnicki. Informowano również o wybuchach m.in. w Odessie i Krzywym Rogu oraz o uruchomieniu obrony powietrznej m.in. w obwodach: kijowskim, mikołajowskim, chmielnickim, kirowohradzkim, zaporoskim i dniepropietrowskim.

Reklama

NATO zwiększy ochronę infrastruktury krytycznej po sabotażu rurociągów Nord Stream

NATO zwiększy ochronę infrastruktury krytycznej po sabotażu rurociągów Nord Stream - poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Jak wskazał, ten temat pojawi się w tym tygodniu na spotkaniu ministrów obrony państw NATO w Brukseli. "Jakikolwiek atak na infrastrukturę krytyczną państw NATO napotka zjednoczoną i zdeterminowaną odpowiedź" - zaznaczył.

"Putin rozpoczął tę wojnę i musi ją zakończyć poprzez wycofanie wojsk z Ukrainy" - oświadczył. Stoltenberg wezwał też Białoruś, by przestała pomagać Rosji w agresji przeciwko Ukrainie.

fit/ mal/ luo/ mal/