Dyrekcja przekazała w komunikacie, że na sobotę zwołana została komisja wdrażająca czasową organizację ruchu. Oznacza to, że od niedzieli kierowcy będą mieli dodatkową możliwość zjazdu z S2 w ul. Puławską w stronę centrum.

Takie rozwiązanie będzie dostępne do zakończenia budowy ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy.

Jak podkreśla GDDiK, z nowej zawrotki skorzystają wyłącznie kierowcy jadący S2 od zachodu. "Zamiast zjeżdżać obecną, docelową łącznicą węzła i na skrzyżowaniu z ul. Puławską skręcać w lewo, będą mogli przejechać trasą główną, a następnie skręcić w lewo i poprzez łącznicę zjazdową od strony Ursynowa dotrzeć do skrzyżowania. Tu w kierunku centrum będzie można skręcić z trzech pasów" - czytamy w komunikacie.

Jak przypomina Dyrekcja, w 2013 roku zakończona została budowa odcinka trasy S2 Konotopa - Puławska. W ramach realizacji tego zadania, pod ul. Puławską, GDDKiA wybudowała elementy przyszłego tunelu, które m.st. Warszawa ma w przyszłości wykorzystać pod poszerzenie ul. Puławskiej. Ponadto na końcu S2 powstała zawrotka jako rozwiązanie tymczasowe i przewidziane do likwidacji w ramach budowy przedłużenia obwodnicy w kierunku Wisły.

"Jeszcze w tym roku oddamy do użytku odcinek pomiędzy węzłami Warszawa Wilanów a Lubelska. Przystąpimy do otwarcia trasy niezwłocznie po uzyskaniu od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie" - zapowiada GDDKiA.

Dodaje, że wykonawca ursynowskiego odcinka prowadzi intensywne prace w tunelu oraz poza nim, a planowany termin oddania do użytku tunelu przewidziany jest w II kwartale 2021 roku. (PAP)

Autor: Karol Kostrzewa

kos/ robs/