PKP Intercity umożliwiło zakup biletów na przejazdy międzynarodowe w aplikacji mobilnej, podał przewoźnik. Do tej pory przejazd międzynarodowy można było opłacić wyłącznie w kasach biletowych, zdalnie w ramach oferty SuperPromo International lub jako bilety IRT do Niemiec, Litwy oraz do Austrii (pociągami EN Chopin i Nightjet).

"Bilety na przejazdy międzynarodowe dostępne w aplikacji mobilnej to odpowiedź na potrzeby naszych podróżnych. Rozumiemy, jak istotną rolę w sprzedaży pełnią kanały zdalne, dlatego nieustannie będziemy je rozwijać. Wprowadzenie międzynarodowych biletów do aplikacji było dla nas niemałym wyzwaniem logistycznym, ze względu na umowy z zagranicznymi przewoźnikami. Mimo to z sukcesem udało nam się rozszerzyć ofertę, co bardzo mnie cieszy" - powiedział wiceprezes Tomasz Gontarz, cytowany w komunikacie.

W aplikacji zostaną udostępnione:

- Bilety SuperPromo International dostępne na kierunkach oferowanych przez przewoźnika tj. Czechy, Słowacja, Węgry, Austria, Niemcy;

Reklama

- Bilety IRT dla dorosłych i dzieci do Niemiec i na Litwę oraz na pociągi nocne do Austrii na miejsca do siedzenia;

- Bilety eNRT (bilet w komunikacji międzynarodowej według taryfy NRT połączony z rezerwacją miejsca) do lub z Austrii, Czech i Słowacji, w tym bilety dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci, wymieniono.

Zakup biletu eNRT. Bez przejazdu do Węgier

W najnowszej aktualizacji aplikacji na ten moment nie będzie dostępna opcja zakupu biletu eNRT na przejazdy do Węgier. Wynika to z dotychczasowego niezintegrowania węgierskiego przewoźnika do ogólnoeuropejskich systemowych rozwiązań dotyczących dokonywania kontroli biletów.

Wraz z wprowadzeniem zmian w procesie zakupu biletu eNRT można będzie dodać bilet na przewóz psa i roweru. Bilety eNRT będą podlegać zwrotowi, jak również wymianie, która początkowo będzie dostępna w drodze reklamacji. Docelowo pasażerowie będą mogli dokonać jej bezpośrednio w systemie przewoźnika. Do tej pory podróżni mogli kupować bilety do Czech i na Słowację tylko w opcji bezzwrotnej, podano także.

"Wprowadzona w styczniu 2022 r. oferta SuperPromo International cieszy się dużą popularnością wśród podróżnych. Tylko w zeszłym roku, przez stronę e-IC, bilety w promocyjnej cenie zakupiło 256 tysięcy pasażerów. W pierwszej połowie 2023 r. z tej opcji skorzystało już ponad 150 tys. podróżnych. Oferta SuperPromo International opiera się na dynamicznym systemie sprzedaży. Wybierając się w podróż warto rozważyć zakup biletu na przejazd w mniej popularnych godzinach, by zdobyć go w jak najniższej cenie" - napisało także PKP IC.

PKP Intercity to największy w Polsce kolejowy przewoźnik dalekobieżny. W 2022 r. miał ok. 59 mln pasażerów.