Jak przekazał rzecznik odwołane zostały piątkowe rejsy pomiędzy Warszawą a Frankfurtem, Warszawą a Monachium, Warszawą a Hamburgiem oraz Warszawą a Stuttgartem, anulowany został też wieczorny lot czwartkowy z Warszawy do Frankfurtu i z Warszawy do Hamburga.

W sobotę odwołany ma być rejs z Frankfurtu do Warszawy i z Monachium do Warszawy.

Jak przekazał Moczulski odwołane zostaną następujące loty w czwartek: LO383; LO401. Jeśli chodzi o piątek to są to: LO384; LO381/2; LO379/80; LO383; LO351/2; LO353/4; LO375; LO402; LO399/400; LO393/4, LO373/4. W sobotę z kolei anulowane zostaną rejsy: LO384; LO376.

Według Moczulskiego nie będzie zmian w lotach polskiego przewoźnika do Dusseldorfu i Berlina.

Reklama

Duże lotniska niemieckie - Frankfurt, Monachium i Hamburg - poinformowały o odwołaniu wszystkich lotów pasażerskich w najbliższy piątek. Powodem jest całodniowy strajk, ogłoszony przez związki zawodowe.

Jak w środę powiedział rzecznik frankfurckiego lotniska Dieter Hulick pasażerowie powinni skontaktować się ze swoimi liniami lotniczymi i sprawdzić, czy mogą zmienić rezerwację lotów na inne lotniska.

Stowarzyszenie portów lotniczych ADV szacuje, że piątkowy strajk dotknie ponad 295 tys. pasażerów.

Lotnisko w Monachium potwierdziło natomiast, że loty specjalne, takie jak loty z pomocą humanitarną, loty w nagłych przypadkach medycznych lub technicznych, a także loty dotyczące Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa będą wyłączone ze strajku.

autor: Łukasz Pawłowski