czytaj e-DGP

Forsal.pl - portal finansowy

Financial Times po polsku
statystyki

2010-07-30 08:45 , ostatnia aktualizacja: 2010-07-30 08:53

Domena .pl obchodzi dwudzieste urodziny

Domena .pl obchodzi 20. urodziny. Dokładnie 20 lat temu, 30 lipca 1990 roku utworzone zostało to polskie rozszerzenie. Pierwsza rejestracja domeny z sufiksem .pl miała miejsce rok później.

Liczba rejestracji domen z polskim rozszerzeniem kształtuje się obecnie na poziomie ponad 1,84 mln. Dzięki tak dużej liczbie aktywnych domen, Polska jest na 5. miejscu wśród krajów UE (wyprzedzają ją jedynie Niemcy, Wielka Brytania, Holandia i Włochy) i 9. na świecie (Chiny, Rosja, Argentyna, Brazylia).

Jak pokazał ostatni raport NASK "Rynek domen w Polsce Q2 2010", domena .pl pomimo swojej krótkiej historii zajmuje obecnie 1. miejsce wśród dziesięciu największych europejskich rejestrów krajowych pod względem dynamiki przyrostu liczby nazw domen w DNS.

Rynek domen w Polsce stale rośnie. Na przestrzeni lat 2009/2010 średnia dzienna liczba nowych rejestracji domen .pl wynosiła ok 2,6 tys., podczas gdy w roku 2008 było to ok. 1,8 tys. rejestracji na dobę.

„Utrzymująca się wysoka liczba dziennych rejestracji to duża zasługa licznych akcji promocyjnych, prowadzonych przez czołowych polskich rejestratorów (w tym także serwisu nazwa.pl). Mają one na celu obniżenie kosztów funkcjonowania firm w Sieci. Rejestratorzy prowadzą także intensywne działania edukacyjne z zakresu efektywnego wykorzystania adresu internetowego” - mówi Daniel Kotyras, Dyrektor ds. Marketingu i PR w nazwa.pl.

Wraz z rozwojem rynku pierwotnego domen w Polsce, rośnie również potencjał rynku wtórnego. Domeny coraz częściej traktowane są jako inwestycja. Wartość adresów z polskim rozszerzeniem potwierdza m.in. suma (jawnych) transakcji stu najdroższych domen w roku 2009, która wyniosła ponad 1,63 mln złotych.

Artykuły z: forsal.pl


Podobne tematy:

Najnowsze komentarze:

TANIE kredyty mieszkaniowe
BEZPŁATNE porównanie. SPRAWDŹ!
Ranking LOKAT bankowych 2011
Porównaj i zamów on-line!
Kredyty dla firm
Porównaj i wybierz najlepszy!
Ranking KONT bankowych!
Porównaj i załóż najlepsze konto.
Forsal.pl - Giełda, Waluty, Finanse na Facebooku

Najnowsze

Rehn: Grecja musi przekonać Unię o swojej determinacji

polityka i gospodarkakryzys gospodarczyeuroUnia Europejska

Rehn: Grecja musi przekonać Unię o swojej determinacji

2012-02-09 19:17

Rząd i parlament Grecji, by liczyć na otrzymanie dalszej pomocy finansowej, powinny przekonać swoich partnerów europejskich o tym, że zależy im na dotrzymaniu obietnicy reform - powiedział w czwartek komisarz UE ds. gospodarczych i walutowych Olli Rehn.»

Łotwa zawiesza ratyfikację ACTA

prawomediainternet

Łotwa zawiesza ratyfikację ACTA

2012-02-09 19:07

Łotwa ogłosiła w czwartek, że zawiesza ratyfikację budzącej kontrowersje międzynarodowej umowy o zwalczaniu obrotu towarami podrabianymi (ACTA). Wcześniej na ten krok zdecydowały się Polska i Czechy.»

Węgierskie media mogą łamać prawa człowieka

prawomediaUnia Europejska

Węgierskie media mogą łamać prawa człowieka

2012-02-09 19:01

Rząd Węgier powinien zwrócić się do Rady Europy o opinię ws. zgodności węgierskiego prawa medialnego i jego stosowania z podstawowymi wartościami zawartymi w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka - powiedziała w czwartek w PE komisarz UE Neelie Kroes.»

Uwaga, ogłaszanie końca kryzysu jest jeszcze przedwczesne

kryzys gospodarczymakroekonomiaPKB

Uwaga, ogłaszanie końca kryzysu jest jeszcze przedwczesne

2012-02-09 18:52

Specjaliści wciąż obawiają się hamowania dynamiki konsumpcji prywatnej.»

MFW: Porozumienie ws. greckich oszczędności to "ważny pierwszy krok"

eurokryzys gospodarczyUnia Europejska

MFW: Porozumienie ws. greckich oszczędności to "ważny pierwszy krok"

2012-02-09 18:45

Porozumienie greckiej koalicji rządzącej w sprawie programu oszczędności to ważny krok i podstawa do dalszych rozmów o pakiecie ratunkowym dla Aten - powiedział w czwartek rzecznik Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Gerry Rice.»

Greckie cięcia niesprawiedliwe, wiceminister pracy rezygnuje

polityka i gospodarkaUnia Europejskakryzys gospodarczyfinanse publicznefinanse

Greckie cięcia niesprawiedliwe, wiceminister pracy rezygnuje

2012-02-09 18:41

Grecki wiceminister pracy i ubezpieczeń społecznych Janis Kucukos podał się w czwartek do dymisji, protestując przeciw środkom oszczędności wymuszonym jego zdaniem na Atenach przez prywatnych kredytodawców, UE oraz MFW.»

Bankowi giganci ruszają na pomoc zadłużonym Amerykanom

kryzys gospodarczykredytyfinansenieruchomości

Bankowi giganci ruszają na pomoc zadłużonym Amerykanom

2012-02-09 18:18

Władze federalne i stanowe USA zawarły umowę z pięcioma największymi amerykańskimi bankami o wielomiliardowej pomocy dla zadłużonych właścicieli domów oraz osób, którym banki zabrały domy za niespłacanie długów.»

AmRest: KBC Securities nadal zaleca "trzymaj"

rekomendacje

AmRest: KBC Securities nadal zaleca "trzymaj"

2012-02-09 18:13

Analitycy KBC Securities, w raporcie z 9 lutego, podtrzymali rekomendację „trzymaj” akcje spółki AmRest.»

Grecja nie wstrząsnęła kontynentem

giełda

Grecja nie wstrząsnęła kontynentem

2012-02-09 18:07

Czwartek minął pod znakiem decyzji odnośnie greckiego planu oszczędności. Większość Europy zareagowała umiarkowanym entuzjazmem, jednak w Polsce i na Węgrzech odnotowano spadki.»

Grabowski chwali MSP za prace nad projektem dot. nadzoru nad spółkami

finanseprawo

Grabowski chwali MSP za prace nad projektem dot. nadzoru nad spółkami

2012-02-09 18:05

Dobrze, że resort skarbu wraca do prac nad projektem ustawy o nadzorze właścicielskim, gdyż pozwoli to odpolitycznić zarządzanie spółkami z udziałem Skarbu Państwa - powiedział PAP w czwartek członek Rady Gospodarczej przy premierze Bogusław Grabowski.»



Fuzja egalitarna jest to połączenie przedsiębiorstw o zbliżonej wielkości i podobnym potencjale rynkowym. Zobacz... więcej »
EUR/PLN4.1911plus0.0055 PLN
USD/PLN3.1538minus-0.0028 PLN
CHF/PLN3.4609plus0.0017 PLN
GBP/PLN4.9914minus-0.0015 PLN
WIG41738.44minus-0.73 %
WIG202364.29minus-0.52 %
mWIG402429.38minus-0.48 %
sWIG809879.75minus-0.79 %
 
Złoto1737,99plus0.19 %
Gaz ziemny4,060.00 %
Ropa114,910.00 %
Pallad786,50.00 %
Platyna1865,50.00 %
Srebro33,990.00 %
 

Newsletter

Czytaj najnowsze wiadomości gospodarcze i finansowe z renomowanych źródeł! Zapisz się na bezpłatny newsletter Forsal.pl
reklama

Najczęściej wyszukiwane