UKE: PTC i Polkomtel naruszyły przepisy dot. przenoszenia numerów

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
30 lipca 2010, 17:12
Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) ukarał operatorów komórkowych sieci Plus (Polkomtel) i Era (PTC) za naruszenie przepisów umożliwiających abonentom przenoszenie numerów do innych sieci, poinformował urząd w komunikacie.

„Na mocy decyzji z 30 lipca 2010 r. na Polkomtel została nałożona kara w wysokości 510 tys. zł. Polska Telefonia Cyfrowa zapłaci 69 tys. zł. Operatorzy telekomunikacyjni naruszyli przepisy dające abonentom prawo do przeniesienia numeru telefonicznego do innej sieci” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej UKE.

W przypadku Polkomtela Prezes UKE zwrócił uwagę m.in. na to, że ograniczenie możliwości korzystania z usług telekomunikacyjnych przez okres 29 dni dotknęło sześć numerów należących do Urzędu Miasta Raciborza.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISB
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj