Nova KBM miał 44,2 mln euro straty netto w I poł. 2013 r.

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
1 sierpnia 2013, 07:07
Wyniki finansowe na forsal.pl
Wyniki finansowe na forsal.pl/Forsal.pl
Słoweński bank Nova KBM odnotował 44,2 mln euro straty netto w I poł. 2013 r., natomiast strata brutto z działalności kontynuowanej sięgnęła 46,4 mln euro, podał bank w komunikacie.

W tym okresie bank odnotował 12,2 mln euro zysku brutto przed uwzględnieniem odpisów na kredyty z utratą wartości (odpisy te wyniosły 58,6 mln euro), podano także.

"Przychody netto z odsetek wyniosły ogółem 31,8 mln euruo, a marża odsetkowa, obliczona na podstawie aktywów ogółem, wyniosła 1,49%. Przychody pozaodsetkowe, w tym z opłat i prowizji, sięgnęły 19,5 mln euro. Przychody netto z opłat i prowizji wystarczyły na pokrycie 51,6% kosztów operacyjnych" - głosi komunikat.

Aktywa ogółem banku wyniosły 4.241,7 mln euro na koniec czerwca br., tj. spadły o 2,2% od końca 2012 r. udział rynkowy banku pod względem aktywów ogółem nie zmienił się i wynosił 9,4%.

Bank jest notowany na GPW od 2011 r.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj