"Nie wykluczamy żadnej opcji, jeśli ona sprawi, że będzie dostarczony kapitał, który będzie wspierał strategię spółki. Czy to będzie inwestor branżowy czy finansowy, to jest sprawa drugorzędna" - powiedział Karpiński podczas spotkania z dziennikarzami w Katowicach.

Jak zaznaczył, są inwestorzy branżowi zainteresowani kupnem przewoźnika, jednak decyzje co do prywatyzacji nie zostaną podjęte wcześniej niż w drugiej połowie roku.

>>> CZYTAJ TEŻ: LOT NA FALI WZNOSZĄCEJ. DOBRE WYNIKI NARODOWEGO PRZEWOŹNIKA

"2015 to czas na zakończenie restrukturyzacji i przedstawienie strategii. Rynek musi ocenić, czy ta strategia jest realna" - podsumował minister.

Po tym, jak PLL LOT przedstawiły kilka dni temu wyniki za 2014 r., Karpiński powiedział, że oczekuje od zarządu PLL LOT dalszej poprawy wyników w tym roku oraz przygotowania strategii rozwoju spółki, która pozwoli wykorzystać rosnący rynek przewozów lotniczych.

W ubiegłym roku PLL LOT miał 99,4 mln zysku na działalności podstawowej wobec 71 mln zł planu. Plan na ten rok zakłada 124 mln zł wyniku na działalności podstawowej.

Według planów przewoźnika, w bieżącym roku LOT będzie miał ok. 4,75 mln pasażerów, czyli utrzyma liczbę pasażerów na poziomie zbliżonym do 2014 r., kiedy przewiózł 4,78 mln osób. 

>>> Czytaj też: Polska pokonuje trzecie kryterium z Maastricht. Droga do niższego VAT otwarta