W sumie sklasyfikowano 145 państw, przepytując ich mieszkańców na temat bezpieczeństwa finansowego, celowości codziennych działań, relacji osobistych i społecznych oraz oceny własnego zdrowia. Polska znalazła się na 57 miejscu - tuż za Tanzanią i przed Turcją.

Najlepiej swoją sytuację oceniają mieszkańcy Panamy, choć w kategorii "bezpieczeństwa finansowego" są na miejscu 30. Za nimi jest Kostaryka i Portoryko - również wygrywające w kategoriach relacji społecznych i zdrowia, a nie finansów. Odwrotnie Szwajcarzy, znajdujący się na 4 miejscu. Ci mając pełne bezpieczeństwo finansowe, gorzej oceniają relacje osobiste, sensowność swoich działań i zdrowie. Są za to dumni ze społeczności w jakiej mieszkają. 

>>> Czytaj też: Rodzi się nowa superpotęga? Zobacz, kto może dołączyć do grona światowych mocarstw

Z krajów Europy w pierwszej dziesiątce rankingu znalazły się jeszcze Dania i Austria. Polacy według rankingu najgorzej oceniają to, co najlepiej Szwajcarzy - społeczność w jakiej funkcjonują. Miejsca gdzie mieszkają, w dużej części nie darzą sympatią, nie daje im ono poczucia bezpieczeństwa i nie wywołuje dumy. Gdyby wziąć pod uwagę tylko ten wskaźnik, bylibyśmy na 95 miejscu na świecie.

W badaniu przeprowadzono wywiady ze 146 tysiącami osób.