Remont elektrycznych linii przesyłowych, uszkodzonych w wyniku eksplozji, wciąż pod znakiem zapytania. W Kijowie odbyło się posiedzenie ukraińskiego rządu, poświęcone problemom zajętego przez Rosjan półwyspu.

O zablokowanie wymiany towarów z Krymem zaapelował Petro Poroszenko. Na dzisiejszym posiedzeniu rządu premier Arsenij Jaceniuk odnosząc się do propozycji prezydenta podkreślił, że powstanie lista towarów, których sprzedaż na terytorium półwyspu będzie zabroniona. W stworzeniu listy mają pomóc przedstawiciele krymskotatarskiego Medżlisu.

Faktycznie towary z Ukrainy nie są wwożone na półwysep już od kilku tygodni, ponieważ ruch ciężarówek jest blokowany przez Tatarów i przedstawicieli innych ukraińskich organizacji. Na posiedzeniu rządu omówiono też sytuację z przerwą w dostarczaniu prądu na okupowany przez Rosjan półwysep. Szef MSW Arsen Awakow poinformował, że na razie możliwy jest remont jedynie jednej linii przesyłowej. Jak dodał, naprawa pozostałych trzech linii jest niebezpieczna ze względu na możliwe wybuchy i akty dywersji. Szef MSW zaproponował też, aby anulować umowę o dostarczaniu energii elektrycznej na Krym.

>>> Czytaj też: PiS rozkręci gospodarkę? Analitycy: 500 złotych na dziecko podbije polski PKB