ES-System chce nadal zwiększać udział eksportu w sprzedażyWarszawa, 13.05.2016 (ISBnews) - ES-System chce nadal zwiększać wartość eksportu i jego udział w przychodach ogółem, poinformował ISBnews prezes Rafał Gawrylak.

"Na kolejne kwartały zakładamy dalszy wzrost aktywności na rynkach eksportowych, głównie na rynkach arabskich i rozwiniętych rynkach zachodnioeuropejskich" - powiedział Gawrylak w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że eksport pierwszy raz od dłuższego czasu przekroczył barierę 18% udziału w przychodach. Prezes ma nadzieję, że po osiągnięciu w I kw. 2016 r. 22,5% udziału eksportu w sprzedaży ogółem wskaźnik ten nadal będzie się zwiększał.

"Zakładamy, że udział sprzedaży eksportowej w globalnej sprzedaży spółki będzie rósł" - powiedział prezes.

Oprócz rozwoju na Bliskim Wschodzie, w Europie Zachodniej i Skandynawii, ES-System liczy także na dalsze wzrosty w Europie Wschodniej, w tym w Rosji.

"W I kw. 2016 r. odnotowaliśmy 25% wzrostu r/r na rynku wschodnim, natomiast na rynku rosyjskim dynamika wzrostu wyniosła 68%. Jak najbardziej widzę dalsze perspektywy rozwoju na rynkach wschodnich" - podkreślił Gawrylak.

ES-System to największa polska firma w branży oświetleniowej, działająca w segmentach oświetlenia architektonicznego, ulicznego, zewnętrznego i awaryjnego. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)